מחלקת חשמל ודיאגנוסטיקה

בשנים האחרונות, ובכל שנה יותר ויותר, מערכות החשמל ברכבים הפרטיים נהיות מסובכות ומורכבות הרבה יותר. מחלונות חשמליים ונורות חיווי, עד למערכות ייצוב רכב אלקטרוניות, ומערכות הזרקת דלק חשמליות, מפת הזרם החשמלי ברכב כבר לא מה שהייתה פעם.

כל טיפול מוצלח בבעיות חשמל ברכב פרטי מתחיל באבחון תקלות ממוחשב – דיאגנוסטיקה.

מהי דיאגנוסטיקה?

הדיאגנוסטיקה הינה תהליך אבחון ממוחשב הנעשה באמצעות כלים אלקטרוניים מתקדמים לאיתור תקלות וקצרים במערכות האלקטרוניות של הרכב. מכיוון שמדובר במערכת חשמלית מורכבת, המוצנעת מתחת למכסי הפלסטיק של פנים הרכב, ומכסי הפח של חוץ הרכב, אבחון ידני עם מברג וטסטר שהיה נהוג פעם כבר לא אפשרי היום.

רוב בעיות החשמל נובעות מכשלים במגעים, כשהעניין העיקרי הוא לגלות את מקור הכשל. דיאגנוסטיקה באמצעות כלי אבחון אלקטרוניים, סורקי מתח וזרם ומאבחני מגעים מאפשרת לאנשים המטפלים בחשמל הרכב לבצע טיפול נקודתי, ממוקד ויעיל ברכב.

עבודות חשמל ברכב

רכבים פרטיים מבוססים על מערכות חשמליות במגוון רחב של דרכים. הרכבים הישנים משתמשים בחשמל לצורך תאורה פנימית וחיצונית, חיווי בלוח השעונים, ובהצתת הרכב. רכבים מתקדמים יותר מכילים התקנים חשמליים לנוחות הנוסע והמשתמש כגון חלונות חשמליים, ומערכת בקרת אקלים השולטת על המיזוג האוטומטי של הרכב. הרכבים המתקדמים ביותר מצוידים במגוון רחב של מערכות שליטה לרכב כגון: מחשב שליטה מרכזי, מחשב גיר, המחליף בין ההילוכים הרצויים ברכבי אוטומט לפי מערכת הבקרה המרכזית שבו, מחשב ניהול מנוע, המווסת את זרימת הדלק והחמצן אל תא השריפה.

ברכבים רבים מותקנות מערכות בטיחות אלקטרוניות. כשל חשמלי באחת ממערכות הבטיחות הללו עלול לגרום לסכנה בטיחותית של ממש ואף למוות במקרים של תאונות קשות. מערכת הפעלת הABS מווסתת את בלימת הרכב, ומונעת את נעילת ההגה במצב של בלימה פתאומית וקריטית. גם כריות האוויר ברוב הרכבים נפתחות לאור הפעלת חיישני תנועה ברכב המזהים התנגשות של הרכב בגורם זר, או בלימה פתאומית וקיצונית. ברכבים החדשים ניתן למצוא מערכות ייצוב אלקטרוניות השומרות על האיזון של גלגלי הרכב, ועל אחיזת הכביש שלו.

השילוב המוצלח

השילוב המוצלח בין מערכת דיאגנוסטיקה מוצלחת לאבחון תקלות ברכב לבין מקצועני חשמל, מהווה נקודת פתיחה מצוינת לשירות מקצועי. אצלנו בסוכנות הרכב טויוטה ירוחם עזרא תוכלו לקבל שירות מדויק, אמין ומקצועי באבחון תקלת החשמל ברכבם, ותיקון זריז ויעיל של התקלה.

לפרטים נוספים חייגו כעת 9142* 
צור קשר
* שדה חובה
שינוי גודל טקסט שינוי ניגודיות הצהרת נגישות
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות