מחלקת מכונאות

מכונאות רכב הינה מקצוע המצריך הכרות מדוקדקת של חלקי המכניקה השונים של הרכב. המכונית היא מכונה מורכבת ומסובכת המכילה אלפי חלקים הנדרשים לפעול בתיאום ובתזמון מושלמים. פגם או תקלה באחד מחלקי הרכב השונים, עלולים להביא להשבתת הרכב ולנזק בלתי הפיך. טיפולי מכונאות לרכב צריכים להיעשות על ידי מומחים שלמדו את מקצוע המכונאות, מכירים את דגם הרכב עליו הם עובדים, ובטוחים בדרך הפירוק, התיקון וההרכבה של החלק הרלוונטי.

גם בין יצרני המכוניות השונים, ואפילו בין דגמי הרכבים השונים קיימים הבדלים ניכרים בשיטת ההרכבה של חלקי המכונאות השונים. אמנם חלקי הרכב השונים דומים בבסיסם, אך התכנון המכאני של הרכב שונה מדגם לדגם, ודורש ממכונאי הרכב להכיר את אופן ההרכבה, ואת המיקום המדויק של כל חלק וחלק.

הכנה לפני טסט

אחד משירותי המכונאות הוא הכנה לפני טסט. אחת לשנה, כל רכב נדרש לעמוד במבחן התקינות המכאנית של משרד התחבורה, ולקבל אישור כי אכן הרכב כשיר לנסוע שנה נוספת על הכביש. בדיקת הרכב מתבצעת בצורה יסודית ובאמצעותה ניתן לזהות ליקויי בטיחות ברכב. לפני כל טסט מומלץ להגיע למוסך המורשה של יצרן הרכב המתאים, ולאבחן האם קיימים ברכב ליקויים הדורשים טיפול ותיקון, גילוי מוקדם של ליקויים ותיקונם, חוסך עוגמת נפש מרובה.

טיפולים שוטפים

רכב זקוק לטיפולים שוטפים על מנת למנוע בלאי מואץ של מנוע ותיבת הילוכים. הטיפולים נעשים על פי הגדרת היצרן בכל פרק זמן ו/או מרחק שנסע הרכב, בטיפול מוחלפים חלקים ונערכת בדיקה מקיפה של חלקי מכונאות שונים. הכנת הרכב לחורף נערכת אחת לשנה, ותפקידה לבחון האם מכלולים רלוונטיים של הרכב כשירים לתנאי הנסיעה בחורף, במהלך טיפול זה נבדקים הצמיגים, מערכת הבלימה, האורות, ומערכת ניקוי החלונות והפשרת האדים.

מכונאות טויוטה

בין אם מדובר בטיפול או בתקלה מחלקת המכונאות של ירוחם עזרא סוכנות משנה טויוטה תשמח להעניק לך ולרכבך שירות מסור. כשמדובר בתיקונים וטיפולים של רכבי טויוטה מומלץ לגשת למכונאי רכב המתמחים בדגמי הרכב השונים של טויוטה. הן מבחינת שימוש בחלפי טויוטה המקוריים, והן מבחינת ההיכרות רחבת ההיקף עם מערכת המכונאות של דגמי טויוטה השונים, מכונאי הרכב של ירוחם עזרא סוכנות טויוטה יטפלו בטויוטה שלך באופן המיטבי.

לפרטים נוספים חייגו כעת 9142* 
צור קשר
* שדה חובה
שינוי גודל טקסט שינוי ניגודיות הצהרת נגישות
מבצעים הזמנת נסיעת התרשמות הזמנת טיפול דרכי יצירת קשר נגישות